Wawel 3, 31-001 Kraków
tel.: 012 422 98 32
kom.: 572-293-827
E-mail: akkk@diecezja.krakow.pl
Archiwum czynne: Wt. - Pt. 9:00 - 13:00

AktualnościW 2018 r. w ramach dofinansowywanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pełnej konserwacji zostały poddane następujące obiekty z Archiwum i Biblioteki Krakowskiej Kapituły Katedralnej:

- Antyfonarz (Antiphonarium) – AKKK, Ms 50 – koniec XV w. ‒ kodeks pergaminowy
- Mszał: „Officium Mariae Virginis Pii V Pont. Max. Jussu editum”, Antwerpia 1609 – AKKK, RARA I-1145 – starodruk


- Rękopisy muzyczne:
  • Jacek Różycki, Omni die dic Mariae H. R[óżycki], Illustre Sydus coelitus, Antra deserti Teneris – AKKK, Kk.I.371 – II poł. XVII w.
  • Jacek Różycki, Motetti: Salve decus humani generi, O Maria stella Maris... – AKKK, Kk.I.377 – II poł. XVII w.

Więcej informacji na temat poszczególnych obiektów znajduje się w zakładce Dofinansowania.


Wszystkie w miesiącu grudniu 2018 r. będzie można zobaczyć w Muzeum Katedralnym im. Jana Pawła II na Wawelu.


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Uprzejmie informujemy
że od 19 grudnia 2018 r. do odwołania
Archiwum Kapitulne będzie zamknięte.
Przepraszamy za utrudnienia.

Prosimy o cierpliwość w sprawie korespondencji - na wszystkie maile oraz listy wysyłane tradycyjną pocztą odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe.

XXI Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki


W dniach 24–26 kwietnia 2019 r. odbędzie się XXI Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki. Jest to wydarzenie cykliczne, zapoczątkowane w 1997 r. przez ośrodek archiwistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku Kraków – miasto z licznymi tradycjami, bezcennymi zbiorami archiwalnymi i  bibliotecznymi – po raz drugi, a Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie (dawna Papieska Akademia Teologiczna) po raz pierwszy będzie gościć studentów archiwistyki z całej Polski.

Przez trzy dni studenci i doktoranci archiwistyki będą mieli możliwość wymiany poglądów i doświadczeń związanych ze sztuką archiwalną. Zjazd to okazja do wytężonej dyskusji nad współczesnymi problemami tej dyscypliny, podjęcia próby ich rozwiązania oraz podzielenia się wynikami badań.

Równie ważnym elementem jest integracja środowiska studentów archiwistyki. Nawiązane kontakty pomiędzy uczestnikami Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki niejednokrotnie mogą się przerodzić, jak to pokazały poprzednie zjazdy, w długoletnie przyjaźnie.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej http://21ozsa.upjp2.edu.pl/ i Facebook https://www.facebook.com/XXI.OZSA/ , aby dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu.

Copyright (C) 2009 AKKK